Ostatnie dziecko lasu. Jak ocalić nasze dzieci przed zespołem deficytu natury. Wyd 4
- Kontakt z przyrodą regeneruje umysł i ciało, poprawia koncentrację i koordynację ruchową, wspomaga życie osób z ADHD. „Ostatnie dziecko lasu” to książka, która radykalnie zmieniła sposób myślenia rodziców na całym świecie.
Kontakt z przyrodą jest niezbędny do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i fizycznego dzieci i dorosłych. Mimo to na całym świecie stale wzrasta liczba osób, których kontakt z naturą ograniczony jest do minimum. Richard Louv w swojej przełomowej książce błyskotliwie pisze o tym, w jaki sposób możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się zespołu deficytu natury i pokazuje alternatywną przyszłość, w której rodzice pomagają swoim dzieciom głębiej doświadczać świata przyrody. Książka „Ostatnie dziecko lasu” została przetłumaczona na kilkanaście języków, wywołując liczne dyskusje i zapoczątkowując międzynarodową kampanię na rzecz powrotu do natury.
Znajdziesz tu m.in:
– 100 prostych działań, które możesz podjąć, aby wprowadzić zmiany w swojej społeczności, szkole i rodzinie;
– 35 tematów do dyskusji o znaczeniu przyrody w naszym życiu;
– najnowsze badania na temat wpływu natury na rozwój człowieka
„Bardzo dobra książka o tym, czym kiedyś było dzieciństwo i czym powinno dziś być, oraz dlaczego tak ważny jest kontakt dzieci z przyrodą. Zresztą nie tylko dzieci. Bez zaglądania w różne zakamarki, włóczenia się po lesie albo łąkach lub podglądania innych stworzeń po prostu nie będziemy szczęśliwi i nic nam tego nie zastąpi”.
Adam Wajrak, przyrodnik i dziennikarz
Richard Louv to amerykański dziennikarz i pisarz literatury faktu. Regularnie pojawia się w radiu i telewizji, a także publikuje m.in. w New York Timesie, Outside, Orion i Parents. W swoich książkach bada relacje dzieci ze światem przyrody w odniesieniu do tego, co współcześnie dzieje się na świecie. Pisarz ukazuje, jak bardzo przyroda jest ważna dla optymalnego rozwoju oraz zdrowia psychicznego i emocjonalnego zarówno dzieci, jak i dorosłych.