Numer telefonu: +48 504602035 | E-mail: sklep@mamania.pl
pixelpixelpixelpixelpixel
Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#AkcjaAdaptacja

2023-07-24
#AkcjaAdaptacja

Pierwsze dni w przedszkolu to moment, który jest zarówno ważny, jak i stresujący dla dzieci i rodziców. Jak skutecznie wesprzeć najmłodszych w tej nowej przygodzie i pomóc im poznać przedszkolne życie? Jeżeli wasze dziecko przed sobą ma pierwsze dni w przedszkolu, warto sięgnąć po nasze książki specjalnie przeznaczone do ułatwienia adaptacji przedszkolnej.

Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to wyzwanie dla malucha i rodziców. To zupełnie nowy etap w życiu dziecka wymagający zmiany codziennej rutyny życia domowników. Agnieszka Stein - ceniona psycholog dziecięca, ekspertka od rozwoju dziecka, przekazuje praktyczne porady i odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z adaptacją przedszkolną.
  • Czy moje dziecko jest już gotowe?
  • Co, jeśli rodzic ma wątpliwości?
  • Jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mamy wyboru?
  • Jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola?
  • Co zrobić, aby ułatwić mu adaptację?
  • Co z trudnościami, jeśli się takie pojawią?
Agnieszka Stein w swojej książce pisze jednak nie tylko o przedszkolu, ale też o tym, co dzieje się w rodzinie przedszkolnego debiutanta. Głównym tematem książki okazuje się równowaga. Między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością. I między różnymi potrzebami różnych członków rodziny. 

Akcja adaptacja
"Kolorowy potwór idzie do przedszkola" - Anna Llenas

Kolorowy potwór” zdobył serca dzieci na całym świecie. Maluchy pokochały potwora za proste ukazanie całego spektrum uczuć - od radości po złość i lęk. Anna Llenas to hiszpańska arteterapeutka, ilustratorka i autorka książek dla dzieci, która - jak sama przyznaje - uwielbiała chodzić do przedszkola, aby się uczyć, a także rysować. 

"Kolorowy potwór" uczy wrażliwości i uważności na emocje w ciele. W kolejnej części poznacie prostą i zabawną historię o pierwszym dniu w przedszkolu. Kolorowy potwór także się denerwuje, bo nie do końca wie, czym jest przedszkole. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać. W pierwszym dniu towarzyszy mu przyjaciółka Nuna, która odkrywa przed potworem najważniejsze zasady życia w przedszkolu. Kolorowy potwór szybko pokazuje swoją prawdziwą naturę - trochę rozrabia, na lekcji muzyki fałszuje, a z miłości do książek je zjada. Okazuje się też być świetnym modelem na lekcji rysunku, ponieważ pod wpływem różnych emocji, ku uciesze dzieci, zmienia kolory. "Kolorowy potwór idzie do przedszkola" z humorem i bez napięcia pokazuje, jak może wyglądać pierwszy dzień w przedszkolu.

Kolorowy potwór wie już wszystko o uczuciach, ale teraz przychodzi czas, aby zmierzyć się z czymś zupełnie nowym: z przedszkolem! Pierwszy dzień będzie bardzo ekscytujący: nowe miejsce, nowi koledzy, nowa pani, nowe zajęcia. Czy sobie poradzi? No pewnie! Czy będzie chciał chodzić do przedszkola? No pewnie! A jego opiekunka? Niekoniecznie… Prosta i zabawna historia, która pomoże najmłodszym dzieciom w adaptacji przedszkolnej. 
Kolorowy potwór idzie do przedszkola okładka
Kolorowy potwór idzie do przedszkola 
Kolorowy potwór idzie do przedszkola
"Ignacy idzie do przedszkola" - Ada Olbrycht, ilustracje: Zosia Dzierżawska

"Ignacy idzie do przedszkola" to książka, która pokazuje temat adaptacji przedszkolnej z dwóch perspektyw - rodzica i dziecka. Na początku towarzyszymy Ignacemu w pierwszym dniu w przedszkolu, na samym końcu mamy okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami przedszkola Montessori - od momentu powitania w nowym miejscu, po integrację z nowymi kolegami. Cała książka utrzymana jest w duchu rodzicielstwa bliskości. 

Ignacy na samym początku ma pewne obawy przed pójściem do przedszkola, jest jednocześnie zaciekawiony i zaniepokojony - czuje się, jakby odkrywał zupełnie nowy ląd. Bohater poznaje przedszkole, zauważając czym różni się od rodzinnego domu. Nawiązuje też nowe znajomości i jest świadkiem pierwszych kłótni. Początki nie są łatwe, ale w poszczególnych etapach towarzyszy Ignacemu mama, a także Pani Iwona. Ignacy dzięki wsparciu i obecności dorosłych powoli oswaja się z nową sytuacją.

"Ignacy idzie do przedszkola" to klasyczny tytuł o przedszkolu, w którym nie brakuje edukacyjnych wątków. W książce znajdziemy więcej tekstu do czytania niż w innych tytułach z zestawienia. Mottem książki jest cytat z Marii Montessori:

"Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych". 
                                                                                      Ignacy idzie do przedszkola książeczka
Ignacy idzie do przedszkola 
Ignacy idzie do przedszkola
"Małe sówki" - Martin Waddell, ilustracje: Patrick Benson

Książeczka "Małe sówki" nie jest klasycznym tytułem opowiadającym o przedszkolu, ukazuje jednak temat rozstania z rodzicami, szczególnie z mamą, w metaforyczny sposób. To wzruszająca historia o tym, że z miłością mamy zawsze jesteśmy bezpieczni. Piękne, klimatyczne ilustracje Patricka Bensona dodają szczególnego uroku, a szczęśliwe zakończenie oswaja lęk przed rozstaniem z rodzicami.

Historia opowiada o trzech sówkach - Sarze, Pecy'm i Billu, które razem z Mamą Sową mieszkały w dziupli w pniu drzewa. Pewnej nocy sówki przebudziły się i zauważyły, że mamy nie ma. Czeka ich niespokojona noc, w czasie której sówki będą musiały być dzielne - w lesie jest ciemno i wszystko wokół się porusza. Czy mama wróci?


Poruszająca historia dla najmłodszych, która przypomina o tym, że mama zawsze wraca! Trzy małe sówki budzą się w nocy i odkrywają, że ich mama zniknęła. Gdzie może być? Co robi? Czy wróci? Las w środku nocy jest troszkę straszny… 
Małe sówki książeczka
   Małe sówki 
Małe sówki książka
"Do widzenia, dzień dobry" - Cori Doerrfeld
Książeczka Cori Doerrfeld to propozycja edukacyjna, która w łagodny sposób pokazuje dzieciom kwestie przemijania - każdy koniec może być nowym początkiem, a każde "do widzenia" prowadzi do kolejnego "dzień dobry". Bohaterowie mierzą się w tej historii z mniejszymi i poważniejszymi rozstaniami, lecz morał jest tylko jeden - smutek pożegnania zamieni się w radość powitania.

"Do widzenia, dzień dobry" to kolejna książka autorki bestsellerowej książki "A królik słuchał", w której dzieci przekonują się, jak ważne jest zrozumienie własnych uczuć i potrzeb. 
do widzenia, dzień dobry książeczka
Do widzienia, dzień dobry 
Do widzenia, dzień dobry

Pierwsze dni w przedszkolu nigdy nie są łatwe - zarówno dla dziecka, jak i dla jego najbliższych. Można jednak się do nich przygotować, sięgając po książki wspierające adaptację przedszkolną. 

Polecane

Małe sówki

Małe sówki

39,90 zł brutto27,93 zł brutto
Do widzenia, dzień dobry

Do widzenia, dzień dobry

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Ignacy idzie do przedszkola

Ignacy idzie do przedszkola

39,90 zł brutto23,94 zł brutto
Kolorowy potwór idzie do przedszkola

Kolorowy potwór idzie do przedszkola

44,90 zł brutto35,92 zł brutto
pixelpixelpixelpixel