Numer telefonu: +48 504602035 | E-mail: sklep@mamania.pl
pixelpixelpixelpixelpixel
Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niesamowite przygody nieustraszonej Nelly Rapp

2024-02-06
Niesamowite przygody nieustraszonej Nelly Rapp
Poznajcie Nelly Rapp, odważną agentkę Upiornej Akademii, która walczy z duchami i upiorami. Seria z lekkim dreszczykiem, idealna do samodzielnego czytania dla początkujących czytelników.

Postać Nelly stworzył Martin Widmark, szwedzki gigant literatury dziecięcej, pisarz i nauczyciel. Bohaterów jego książek kochają dzieci na całym świecie. Nakładem Mamanii ukazuje się seria o przygodach Nelly oraz pełne uroku, nastrojowe książki będące owocem współpracy Widmarka i Emilii Dziubak ("Tyczka w Krainie Szczęścia" oraz "Dom, który się przebudził").

Nelly to odważna, pomysłowa i pewna siebie dziewczynka. Pewnego dnia trafia do Upiornej Akademii, gdzie uczy się, jak walczyć z przerażającymi stworami i nie ulegać własnym lękom. Tak rozpoczyna się seria jej przygód, licząca już dziesięć tomów. W każdym z nich na czytelnika czeka porcja strachu (odpowiednia w sam raz dla kilkulatka) i dobrej zabawy w towarzystwie sympatycznej bohaterki i jej wiernego psa Londyna.

Lektura przygód Nelly pomaga młodym czytelnikom zmierzyć się z własnymi problemami. Nabierają pewności, że skoro Nelly sobie poradziła, poradzą sobie i oni, że można znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nelly udowadnia, że nawet kiedy człowiek się boi, nie musi to paraliżować jego działań.

Trzy S, najważniejsze zasady upior­nego agenta, doskonale nadają sie do stosowania w prawdziwym życiu:
• Spokój = nie można się bać.
• Sprawdzenie = trzeba poznać swojego przeciwnika.
• Spryt = trzeba ruszyć głową.

Mocna postać przebojowej i pomysłowej bohaterki to nawiązanie do najlepszych tradycji szwedzkiej literatury - do Pippi Långstrump.

NOWOŚĆ: "Nelly Rapp i człowiek śniegu"

Ferie zimowe Nelly Rapp spędza razem z rodzicami i Londynem w górach. Ale upiorny agent nigdy nie ma ferii. Z Upiornej Akademii nadchodzi list, w którym LENA-SLEVA informuje o podejrzanych ruchach jednego z niewielu pozostałych na świecie yeti! Opis zadziwiająco dobrze pasuje do pewnej osoby, na którą Nelly natknęła się w pobliżu hotelu. Agentka wkracza do akcji. Tym razem chłodne kalkulacje muszą być jeszcze chłodniejsze.

Poprzednie tytuły w serii:
"Nelly Rapp i Upiorna Akademia"

Przygoda się rozpoczyna! Nelly Rapp wraz z rodziną odwiedza dawno niewidzianego wujka Hannibala. Szukając łazienki, trafia do tajemniczego pomieszczenia na strychu, przypominającego szkolną klasę.

To Upiorna Akademia, a Nelly będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego o zwyczajach wampirów (zawsze myją zęby!), aby zdać egzamin i zostać jej uczennicą. Czy Nelly uda się zostać upiorną agentką?

"Nelly Rapp i frankensteiniak"

Nelly Rapp jest świeżo upieczoną upiorną agentką. Do Akademii trafia coraz więcej raportów o niepokojących zachowaniach wśród ludzi. Czyżby to frankensteiniaki – stwory, którym brakuje połączenia między sercem a mózgiem? Pierwsze upiorne zadanie agentki nr 10! Czy poradzi sobie w starciu z prawdziwymi potworami?
"Nelly Rapp i czarownicy z Wittenbergi"

Co wspólnego mają spadające gwiazdy ze wzrostem liczby zwolnień lekarskich wystawianych z powodu nadmiaru stresu?

Przed upiorną agentką Nelly Rapp stoi kolejne zadanie: podczas Halloween musi wyśledzić tajemniczą parę akwizytorów, którzy zamiast sprzedawać – chyba coś wynoszą z odwiedzanych mieszkań… Na pozór nic nie ginie, jednak z jakiegoś powodu wszyscy stają się nagle nerwowi i zestresowani.


"Nelly Rapp i nawiedzony sklep"

Kto prześladuje klientów supermarketu? Puszki spadające na głowę, kiełbasy wijące się na podłodze jak węże… Nie jest dobrze! Sprzedawczyni zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego. Upiorna agentka Nelly Rapp jest pewna – to duchy!

Oferuje swoje usługi, a to oznacza, że musi spędzić całą noc w nawiedzonym sklepie… Na czyją pomoc może liczyć?

Kolejna niebezpieczna misja upiornej agentki Nelly Rapp! Razem ze swoim psem Londynem musi działać szybko i sprawnie, nie ma ani chwili do stracenia.

Wszystkie książki z serii Nelly Rapp

Polecane

Nelly Rapp i Upiorna Akademia

Nelly Rapp i Upiorna Akademia

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i nawiedzony sklep

Nelly Rapp i nawiedzony sklep

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i wilkołaki

Nelly Rapp i wilkołaki

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp w grocie Króla Gór

Nelly Rapp w grocie Króla Gór

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i atak duchów

Nelly Rapp i atak duchów

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i bal wampirów

Nelly Rapp i bal wampirów

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i kapitan Sinobrody

Nelly Rapp i kapitan Sinobrody

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Nelly Rapp i noc czarownic

Nelly Rapp i noc czarownic

62,50 zł brutto27,92 zł brutto
pixelpixelpixelpixel