Numer telefonu: +48 504602035 | E-mail: sklep@mamania.pl
pixelpixelpixelpixelpixel
Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mali Geniusze. Najlepsze książki dla małych odkrywców

2023-08-31
Mali Geniusze. Najlepsze książki dla małych odkrywców

Dzieci są naturalnymi odkrywcami. Uwielbiają poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Wspaniale jest patrzeć, jak nasze pociechy chętnie eksplorują pola, które dotąd były nieznane. Odkrywanie nowych rzeczy to dla nich prawdziwa przygoda, a my możemy im w tym pomóc. Książki są doskonałym narzędziem do stymulowania rozwoju maluchów i rozbudzenia ich ciekawości.

Przygotowaliśmy dla Was ciekawe propozycje, które będą towarzyszyć Waszym dzieciom w ich małych wielkich odkryciach.

 

Seria „Wielkie idee dla małych filozofów”

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych czytelników, która w przystępny sposób przybliża im idee największych filozofów w dziejach świata, rozbudza wyobraźnię i zachęca do ciekawych przemyśleń. Autorami tej serii są profesor filozofii Duane Armitage oraz nagradzana autorka Maureen McQuerry.

"Prawda i Sokrates

Młodzi czytelnicy towarzyszą Sokratesowi w poszukiwaniu prawdy, by później dowiedzieć się, że zadawanie pytań o naturę świata jest bardzo ważne, a dążenie do wiedzy to wielka przygoda na drodze do mądrości. Zaproś zatem swoje dziecko do wzięcia udziału w tej interesującej przygodzie, która z pewnością zainspiruje do rozmów na temat uczciwości, szczerości i ciekawości świata.

"Szczęście i Arystoteles

Wyrusz w zachwycającą podróż z Arystotelesem, który staje się przewodnikiem Twojego dziecka po szczęściu! Dzięki kolorowym stronom i urzekającym opowieściom głębokie idee starożytnego filozofa ożywają. Arystoteles uczy dzieci, że szczęście nie jest odległym celem, ale cudowną podróżą, która zaczyna się od wewnątrz. W życiu ważne jest, aby otaczać się osobami, które pomagają nam stać się dobrymi ludźmi, ale żeby pokochać innych, trzeba najpierw pokochać siebie. 

"Wyobraźnia i Kartezjusz"

Najnowsza odsłona tej wyjątkowej serii ponownie rozpala umysły młodych czytelników i pozwala wkroczyć do świata, w którym wyobraźnia nie zna granic. Słynna kartezjańska maksyma "Myślę, więc jestem" staje się podstawą, na której opiera się ta inspirująca przygoda. Kartezjusz, słynny filozof zachęca dzieci do wyobrażenia sobie dna oceanu, dzikiej dżungli i udowadnia, że bez względu na to, jakie obrazy pojawiają się w naszej głowie (a zawsze będą to inne obrazy), to właśnie ta zdolność wyobrażania sobie rzeczy, czyni nas ludźmi, czyni nas prawdziwymi. Niech każde kolejne strony tych książek będą magicznym portalem, przez który mali filozofowie wyruszą w podróż przez najdalsze zakątki wyobraźni.

Seria

Prawda i Sokrates rozkładówki

Szczęście i Arystoteles rozkładówki

 

 

Seria "Mój mały świat"

Przedstawiamy interaktywną serię “Mój mały świat” autorstwa Allison Black, która została stworzona z myślą o ciekawskich maluchach. Pozwala im odkrywać znajome krajobrazy i odległe miejsca, od wieś przez dżunglę aż po przestrzeń kosmiczną. Ruchome elementy znajdujące się w książkach zapraszają małe rączki do odkrywania ukrytych skarbów. Na każdej stronie czeka przygoda - odkryj ją wspólnie ze swoim maluchem!

"Na wsi"

Po otwarciu książki dzieci przenoszą się na tereny wiejskiego podwórka. Czytelnicy podpatrują tętniące życiem gospodarstwo, które ożywa pod opuszkami palców. Podczas tej interaktywnej przygody, nasi młodzi odkrywcy mogą nakarmić zwierzęta, zaorać pole, zajrzeć do kurnika. Autorka książki płynnie łączy zabawę z nauką - ruchome elementy świetnie angażują małe dzieci, a treść książki pozwala im poszerzać wiedzę na temat życia na farmie.

"W dżungli"

Autorka zaprasza małych odkrywców do zanurzenia się w rajskim świecie dżungli, miejscu, gdzie liczne gatunki zwierząt znalazły swój dom. Razem ze swoim dzieckiem wyrusz w fascynującą podróż przez amazoński las deszczowy. Mając przy sobie dwóch doświadczonych przewodników terenowych, którzy bacznie obserwują rozmaite owady, ptaki, gady w ich naturalnym środowisku, poznajcie ciekawostki na ich temat. Po pełnym wrażeń dniu rozbijcie namiot i spędźcie noc pośród dzikich zwierząt. Płyńcie kajakiem przez rwące wody, wyruszając w drogę powrotną do domu. Ta wyprawa zapewni młodym poszukiwaczom przygód niezapomniane emocje, tak jakby znaleźli się w samym sercu gęstej dżungli!

"Na Księżyc"

3, 2, 1... wyrusz w niezwykłą przygodę nie z tego świata, inspirowaną historycznym lądowaniem na Księżycu!  Książka pobudza młode umysły do sięgania gwiazd, a dzięki wysuwanym elementom zamieszczonym w jej wnętrzu, urozmaica zabawę. Odsłania kolejne etapy podróży w kosmos, odkrywa tajemnicę srebrnego globu (przesuń palcem, by skakać wyżej niż na Ziemi!), by na sam koniec przygotować nas do ponownego startu rakiety w kierunku Ziemi.

Książki z tej serii stają się niezwykle pomocne dla rodziców, którzy chcą pielęgnować ciekawość swoich dzieci i rozpalić w nich miłość do odkrywania tajemnic naszego świata.

 Seria

Mój mały świat. W dżungli

 Mój mały świat. Na wsi

Mój mały świat. Na Księżyc

 

 

"Max i Królik. Jak rozwiązać problem"

"Max i Królik. Jak rozwiązać problem" autorstwa Astrid Desbordes i Pauline Martin to kolejna książka, którą warto podzielić się z najmłodszymi. Poznajemy dalsze przygody Maxa, które dzieli się z czytelnikami różnymi historiami z jego życia. W trakcie poznawania każdej sytuacji przedstawionej z jego punktu widzenia, chłopczyk wyjaśnia, jak sprawdza się filozofia jego taty: zawsze jest jakieś rozwiązanie. Gdy jesteśmy zmęczeni długą pieszą wędrówką, wystarczy zatrzymać się i… wrócić na właściwe tory - nawet jeśli oznacza to, że przez dalszą część wycieczki będziemy już siedzieć na barkach taty. Interakcja między tekstem a ilustracjami, gdzie ilustracje czasami mówią coś zupełnie odwrotnego do tekstu, przyprawi nas o uśmiech, a najmłodszych rozbawi do łez. Max, baczny obserwator świata udziela rad, jak być cierpliwym i wytrwałym, jak przejąć inicjatywę, jak prosić o pomoc i jak spojrzeć na różne sytuacje z odpowiedniej perspektywy - bo rozwiązanie każdej sprawy czai się zawsze za rogiem.

 

 

"Nasze ciało"

Hector Dexet, autor bestsellerów "Kto zjadł biedronkę?", "A co to?" odkrywa przed dziećmi magię stron z otworami, przez które można zajrzeć, czy włożyć w nie paluszek. Interaktywne książki Dexeta to prawdziwa uczta dla dziecięcych zmysłów, zapraszają nie tylko do zabawy, a także do zgłębienia wiedzy o otaczającym nas świecie. W książce “Nasze ciało” poznajemy tajniki ludzkiego ciała. Książka to przyjemna lekcja anatomii, skrojona na miarę najbardziej dociekliwych umysłów. Odkryjemy, że każdy z nas ma dziesięć paluszków – albo jeśli dobrze policzyć, właściwie dwadzieścia. Palce u stóp służą do biegania, a palce u rąk umożliwiają eksplorowanie świata za pomocą dotyku. W zasadzie każda część ciała czemuś służy - nos jest nam potrzebny do wąchania, oddychania i… kichania. Zęby są do chrupania, gryzienia, przeżuwania, ale trzeba też dbać o ich higienę! Co oznacza pokaźny brzuch u taty? Okazuje się, że zupełnie co innego, co duży brzuch u mamy. Książka porusza istotne kwestie dla małego odkrywcy, który stawia pierwsze kroki w poznawaniu świata.

Nasze ciało Hector Dexet

Nasze ciało rozkładówki

"Spot umie liczyć"

Wyjątkowa książka Erica Hilla o przygodach uwielbianego przez dzieci, kultowego psa o imieniu Spot. Młody czytelnik wraz z głównym bohaterem mają okazję wybrać się na farmę. Przemierzając przez kolejne kolorowe strony, dziecko doskonali swoje umiejętności liczenia do 10 -  zagląda pod klapki i odkrywa różne zwierzęta. Ile kaczek pływa w stawie? Ile koni jest w stajni? Ile gęsi jest w stadzie? Nauka liczenia ze Spotem to świetna zabawa! Obecność ruchomych elementów, prosty, powtarzalny tekst oraz ciekawe ilustracje to prawdziwa perła wśród kartonowych książek obrazkowych dla najmłodszych odkrywców. Książka ćwiczy spostrzegawczość i wspiera rozwój motoryki małej dziecka.

W serii ukazały się, m.in. "Gdzie jest Spot?", "Spot piecze ciasto", "Spot idzie na zakupy".

Spot umie liczyć

Spot umie liczyć Eric Hill

 

 

"Mała biała rybka liczy do 11"

Kolejna kartonowa propozycja dla maluszków do nauki liczenia. Mała biała rybka i jej przyjaciele bawią się w chowanego. Najpierw znajduje jednego, potem dwóch, potem trzech, a na końcu czterech przyjaciół. Teraz kiedy wszyscy zostali odnalezieni, mała rybka zastanawia się, ilu ich tak naprawdę jest. Czy zdoła ich wszystkich policzyć? Sięgnijcie po tę przepięknie zilustrowaną książeczkę i odkryjcie radość zabawy z liczbami razem z małą białą rybką!

Więcej kartonowych książeczek dla maluchów znajdziecie tutaj.

Mała biała rybka liczy do 11

Mała biała rybka liczy do 11

 

Książki, które angażują zarówno ciało, jak i umysł, pomagają dzieciom uczyć się przez zabawę. Niech każda strona przyniesie Wam radość, uśmiech i inspirację do wspólnych rozmów i odkryć!

Polecane

Mój mały świat. Na Księżyc

Mój mały świat. Na Księżyc

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Mój mały świat. Na wsi

Mój mały świat. Na wsi

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Mój mały świat. W dżungli

Mój mały świat. W dżungli

34,90 zł brutto27,92 zł brutto
Prawda i Sokrates

Prawda i Sokrates

39,90 zł brutto31,92 zł brutto
Szczęście i Arystoteles

Szczęście i Arystoteles

39,90 zł brutto31,92 zł brutto
Wyobraźnia i Kartezjusz

Wyobraźnia i Kartezjusz

39,90 zł brutto31,92 zł brutto
pixelpixelpixelpixel