Numer telefonu: +48 504602035 | E-mail: sklep@mamania.pl
pixelpixelpixelpixelpixel
Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Książki pobudzające kreatywność

2023-08-04
Książki pobudzające kreatywność

Czy jest coś bardziej niezwykłego niż dziecięca kreatywność? Każde dziecko rodzi się jako mały artysta, gotowy wyruszyć w podróż po zakątkach wyobraźni. Maluchy potrafią przecież stworzyć coś z niczego i to za pomocą zaledwie kilku kropek na kartce papieru. To my, dorośli - rodzice i nauczyciele, mamy niezwykłą szansę pomóc im w rozwijaniu i pielęgnowaniu tej niezwykłej zdolności. 

Peter H. Reynolds, utalentowany pisarz i ilustrator, doskonale rozumie tę potrzebę. Jego seria książek “Kreatologia” (ang. “Creatrilogy”) daje najmłodszym przestrzeń do wyrażania siebie w dowolny sposób i odkrywania swojego artystycznego “ja”, dowodząc, że każdy posiada w sobie talent.

Pierwszą książką z tej serii jest "Kropka". To historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która podczas lekcji plastyki wpada w niemałe zakłopotanie  i dochodzi do wniosku, że nie potrafi rysować. Jednak zachęcona przez nauczycielkę, zostawia na papierze jedynie kropkę. Te skromne początki prowadzą do wspaniałego odkrycia - kiedy tylko Vashti zdecyduje się podążać za swoją kreatywnością, kolejne pomysły tylko przychodzą do głowy, a zapał przybiera na sile. To, co początkowo wydaje się być tylko okrągłą plamką na kartce papieru, może stać się wstępem do wspaniałej podróży artystycznej.

Książka stała się nie tylko inspiracją dla dzieci, ale również dla nauczycieli na całym świecie. Obchodzony corocznie 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki jest wyjątkowym świętem kreatywności, które wyrosło właśnie z historii Vashti. To niepowtarzalna okazja do tego, by wprowadzać dzieci w świat twórczych możliwości, zachęcać je do przekraczania granic swojej wyobraźni i podejmowania kreatywnych wyzwań - nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Bohaterem historii przedstawionej w drugiej książce “A to” jest Ramon, chłopiec pełen pasji do rysowania. Jego pewność siebie zostaje jednak zachwiana kiedy jego starszy brat  kwestionuje jego talent. Ramon zaczyna wątpić w swoje własne umiejętności, dopóki nie uświadomi sobie, że przecież nie chodzi o idealne odwzorowywanie rzeczywistości, ale o wyrażanie siebie. Wazon nie musi wyglądać jak wazon, wystarczy że wygląda wazonow-a-to. "A to" przypomina nam, że sam proces tworzenia jest ważniejszy od rezultatu i że każdy z nas ma prawo do własnych interpretacji.

Teraz przyszła kolej na "Kolor nieba", najnowszą odsłonę serii "Kreatologii". W tej książce, również ciekawie zilustrowanej, poruszane są ważne tematy takie jak kreatywność, wolność wyrażania siebie i odkrywanie barw przez obserwację świata. To niesamowita historia Marisol, która postanawia namalować niebo, ale natrafia na problem - brakuje jej niebieskiej farby. Czy dziewczynce uda się osiągnąć to zadanie? Wydaje się to niemożliwe, ale czy aby na pewno? Odpowiedzi na te pytania należy szukać w “Kolorze nieba”, które przynosi nowe, bo wolne od ograniczeń spojrzenie na rzeczywistość.

Wprowadzając do życia dzieci książki Petera H. Reynoldsa, otwieramy przed nimi drzwi do kreatywności i pozwalamy im na odkrywanie świata. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tą inspirującą serią i dołączenia do podróży poświęconej rozwojowi aktywności twórczej naszych najmłodszych. Bo przecież nawet najmniejsza kropka może być początkiem czegoś wielkiego!

Polecane

A to

A to

39,90 zł brutto31,92 zł brutto
Kolor nieba. Peter H. Reynolds

Kolor nieba. Peter H. Reynolds

39,90 zł brutto29,90 zł brutto
pixelpixelpixelpixel