Dla Bibliotek

Drodzy Bibliotekarze i Nauczyciele,

witamy w strefie przygotowanej specjalnie dla Was. Znajdziecie tu informacje o naszych projektach edukacyjnych, konkursach ale i warunkach współpracy handlowej, do nawiązania której zapraszamy. To tu zamieszamy również materiały warsztatowe do naszych książek dla dzieci, cytaty i fragmenty z książek polecanych szczególnie dla Was, takich jak "777 pomysłów na zabawy z książką" i "Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje".

Zapraszamy serdecznie do zapisu na nasz BIBLIOTECZNY NEWSLETTER! To jego odbiorcy jako pierwsi informowani są  zapowiedziach, premierach, propozycjach spotkań autorskich, projektach i materiałach dla bibliotek.

 

Z kolei zakładając KONTO BIBLIOTECZNE zdobędą Państwo stały 40% rabat na wszystkie nasze książki (chyba, że w danym momencie będzie obowiązywała na stronie oferta jeszcze korzystniejsza), bezpłatną dostawę dla zamówień powyżej 150 zł, priorytetową wysyłkę, odroczoną płatność, indywidualne wsparcie w rejestracji konta, składaniu zamówienia, czy doborze książek.

Na wszystkie pytania dotyczące książek, współpracy i SPOTKAŃ AUTORSKICH odpowiadamy pod adresem biblioteki@relacja.net

Jak założyć konto?

1. Wystarczy napisać do nas na adres biblioteki@relacja.net i podać następujące dane:
- Pełną nazwę biblioteki
- Adres biblioteki
- Imię i nazwisko osoby kontaktowej
- Adres e-mail i numer telefonu osoby kontaktowej
- Pełne dane do faktury
- Preferowany termin płatności (7 lub 14 dni)

2. W ciągu 2 dni dostaną Państwo dostęp do swojego konta w naszym sklepie internetowym z rabatem i ustawionymi danymi.

Zapraszamy!

Trwa nasz projekt Szkoła Emocji. Nieustraszeni są wśród nas!

W ramach projektu 200 przedszkoli z całej Polski otrzymało bezpłatne materiały:               

- książki ilustrowane przez katalońską ilustratorkę Rocio Bonillę - tytuły serii Nieustraszeni, Wielką księgę Supermocy.
- plakaty 
- broszury dla rodziców "Jak rozmawiać emocjach i bawić się przy czytaniu o nich"    - dostęp do materiałów warsztatowych i zamkniętych spotkań on-line z ekspertami    - zaświadczenie o udziale w projekcie  

Nauczycieli biorących udział w projekcie zapraszamy na 3 zamknięte spotkania z ekspertami.
Rekrutacja do projektu zamknięta.

Szczegółowe informacje dostępne tutaj  >> KLIK <<      

Z wielką przyjemnością ogłaszamy powstanie naszej nowej wystawy!
Przedstawiamy Wam świat dziecięcych emocji na ilustracjach Rocio Bonilii, które będą podróżować po bibliotekach i domach kultury.
Ilustracje pochodzą z serii książek Elsy Punset "Nieustraszeni". Jeśli tylko chcecie, by wystawa zagościła w Waszej placówce napiszcie do nas na adres edukacja@mamania.pl!

Rocio Bonillakatalońska autorka i ilustratorka ponad 50 książek dla dzieci. Urodziła się w Barcelonie i tam zdobyła wykształcenie artystyczne i pedagogiczne. Pracowała także jako projektantka graficzna, malarka, nauczycielka. Jako mama trójki dzieci jest bezustannie zachwycona ich wrażliwością i wyjątkowym sposobem patrzenia na świat, którym hojnie dzielą się z innymi.

Zapraszamy do wypożyczenia wystawy ilustracji Emilii Dziubak do książek Martina Widmarka "Tyczka" i "Dom, który się przebudził".

Wystawa składa się z 8 wielkoformatowych ilustracji oprawionych w antyramy wielkości  50x70 cm i jest udostępniana bibliotekom i domom kultury na miesiąc.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@mamania.pl

Emilia Dziubak - polska ilustratorka, autorka książek dla dzieci, związana z Poznaniem. W 2010 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W swoim dorobku posiada ponad 50 książek dla dzieci jako autor lub współautor. Należy do ścisłej czołówki ilustratorów polskich młodego pokolenia.

Edukacja emocjonalna z książkami Mamanii!

STRACH, ZŁOŚĆ, SMUTEK, RADOŚĆ, POCZCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI, WSPÓŁPRACA? W naszych książkach znajdziecie historie dotyczące wszystkich tych emocji i mnóstwo inspiracji do pracy z nimi!
Tu zgromadziliśmy scenariusze, pomysły na zabawy i aktywności związane z naszymi tytułami. Do niektórych tytułów jest ich bardzo wiele i pokazujemy je również osobno. Znajdziecie je na banerach poniżej!

Dobrej zabawy!

Materiały warsztatowe - Mamania Szkoła Emocji

Zapraszamy do wypożyczenia stroju Złego Kocurka!

Zły Kocurek jest głównym bohaterem bestsellerowej serii Nicka Bruela, która podbiła serca miłośników kotów i tych, którzy ich szczerze nie cierpią. Strój Złego Kocurka to idealny pomysł na wspólne zabawy z dziećmi i warsztaty tematyczne. Wypożyczony strój udostępniamy na dwa tygodnie.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@mamania.pl

Zakładka Zły Kocurek (pierwszy wzór)

Zakładka Zły Kocurek (drugi wzór)

Klasyka literatury dziecięcej, polecana do głośnego czytania i wspaniałych zajęć o kocich zwyczajach!

Pobierz kolorowanki, połącz kropki, znajdź różnice i inne materiały warsztatowe dla małych wielbicieli kotów.

Materiały warsztatowe - "Zapominalska kotka MOG"

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo Mog baaardzo się przydaje.
Co zrobić, aby dziecko pokochało czytanie? Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka literatury dziecięcej i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego pokazuje, jak chłonąć książki wszystkimi zmysłami. Od tego, jak będą wyglądały pierwsze doświadczenia z książką, zależy to, czy dziecko w przyszłości spojrzy przychylnym okiem na biblioteczne półki. Pokażmy mu więc, jak można się bawić książką! Książka "777 pomysłów na zabawę z książką"Nieoceniona pomoc zarówno dla rodziców dbających o dobre doświadczenia dziecka z książkami, jak i dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Mnóstwo pomysłów na zabawy, również ruchowe, w których główną rolę odgrywa książka – od pierwszej do ostatniej strony. Ilustracje, treść, forma – wszystkim można się bawić!

„777 pomysłów na zabawy z książką” pomoże rodzicom i nauczycielom w wychowaniu dzieci, które pokochają czytanie. 

Wstęp Małgorzaty Swędrowskiej

Fragment książki

Z okazji premiery pierwszego polskiego wydania kultowego przewodnika czytania na głos "Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje" zapraszamy do wspólnego głośnego czytania i skorzystania z grafik z cytatami z książki Jima Trelease'a! 
Zachęcamy do udostępniania ich w bibliotecznych mediach społecznościowych, mamy tylko prośbę, by wśród grafik znalazła się i ta z okładką książki. Prosimy też o oznaczenie wydawnictwa.
Będzie nam miło jeśli uznają je Państwo za pomocne!

Pobierz grafiki

"Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje" - POZNAJ KSIĄŻKĘ

„Wspólny stół” materiały warsztatowe!

Wzruszająca i bardzo aktualna w wymowie książka o tym, jak wspólnie spędzone chwile jednoczą rodziny. Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny? „Wspólny stół” to hołd złożony podtrzymywaniu rodzinnych więzi. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami warsztatowymi! 

„Wspólny stół” materiały warsztatowe

DZIEŃ KROPKI - 15 WRZEŚNIA - WIELKIE ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

Dzień Kropki (15 września) to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Dzięki wspaniałym, kreatywnym nauczycielom skupionym wokół grupy Superbelfrzy Mini powstał polski Przewodnik po Dniu Kropki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, odkrywania talentów i ogromnego potencjału wspólnej pracy!

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ >>>
Przewodnik po Dniu Kropki - pomysły na świętowanie w szkole, przedszkolu i bibliotece
Plakat Dzień Kropki - Szukajmy swoich talentów przez cały rok
List Petera H. Reynoldsa do polskich uczniów i nauczycieli
Plan lekcji z Kropką

 

Kolorowy potwór to prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Książka stała się inspiracją dla tysięcy hiszpańskich, włoskich i amerykańskich nauczycieli, którzy zaprosili postać Kolorowego potwora do przedszkoli i razem z nim uczą dzieci rozpoznawania i nazywania emocji. 

Kolorowy potwór - propozycje zabaw - PORADNIK
Kolorowy potwór - plansze emocji

Kolorowy potwór - emblematy
Kolorowy potwór - karty pracy
Kolorowy potwór - etykiety
Kolorowy potwór - kostki uczuć
Kolorowy potwór - listy do gry terenowej
Kolorowy potwór - plansze do gry z Fidget Spinnerem
Kolorowy potwór - słoje z emocjami
Kolorowy potwór z filcu - szablony

Kolorowy potwór. Warsztat dla dzieci w wieku przedszkolnym
W tajemniczej krainie z Kolorowym Potworem - scenariusz dla dzieci 5-letnich, A. Schulz 

Czerpiąc to, co najlepsze, z praktyk medytacyjnych, pozytywnych afirmacji, wizualizacji i pracy z oddechem, autorka wprowadza małych i dużych czytelników w bajkowy, bezpieczny i błogi świat niczym nieskrępowanej wyobraźni.

Wystarczy zacząć od paru spokojnych, głębokich oddechów…

„Wyobraź sobie, że leżysz na ciepłej, pachnącej trawie. Leżysz z zamkniętymi oczami i wyobrażasz sobie, że obok ciebie leżą, trzymając się za ręce, wszystkie bliskie ci osoby, które znasz lub lubisz, które są dla ciebie ważne. Trzymacie się mocno za ręce i nagle czujesz, jak zaczynacie powoli się unosić, unosicie się delikatnie w powietrzu, powoli się obracając”.

Scenariusze zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym (Agnieszka Majewska)

OKIEM EKSPERTA - Recenzja, Jadwiga Matuszczak - Biblioteka Pedagogiczna im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci idealnie nadają się do zabaw zachęcających do czytania!

Kiedy 10-letnia Nelly Rapp przez przypadek odnajduje w domu wuja Upiorną Akademię postanawia dołączyć do grona dzielnych agentów kierujących się zasadą 3 x S Spokój - Spryt - Sprawdzenie. 
Dla wszystkich nieustraszonych czytelników przygotowaliśmy legitymacje Upiornych Agentów i grę terenową sprawdzającą czy i oni gotowi są walczyć ze swoimi lękami.

Nelly Rapp - scenariusz GRY TERENOWEJ

Legitymacja Upiornej Akademii

Legitymacja Upiornej Akademii - tyl

"W moim sercu" to piękna książka o uczuciach, która idealnie nadaje się do wprowadzenia dzieci w świat emocji. 
Główna bohaterka, mała dziewczynka, opowiada o swoich przygodach – kłótni z koleżanką, zachwycie nad pięknymi kwiatami, kipiącej w niej złości, o strachu przed nocnymi hałasami czy radości z niespodzianki. W każdej sytuacji do głosu dochodzi serce dziewczynki – raz jest przepełnione miłością i radością, innym znowu razem wypełniają je smutek, zwątpienie i gniew.
Ta książka to zaproszenie do świata dziecięcych emocji!

Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje.

Radość, smutek, odwaga, gniew - w każdym sercu mieszka wiele uczuć.

Karta pracy. Radość i złość

Karta pracy. Serce 

Karta pracy. Wiersz

W moim sercu. Scenariusz warsztatu

"A królik słuchał" to wyjątkowa opowieść o tym jak ważna jest akceptująca bliskość i uwaga drugiej osoby.

Mały Taylor w skupieniu bawi się klockami. Kiedy budowla się rozpada, chłopiec nie bardzo wie, jak ma na to zareagować. Zaraz nadbiega jednak całe mnóstwo doradców, którzy wiedzą lepiej, czego Taylor chce i potrzebuje… Czy pomogą chłopcu?

"A królik słuchał" - materiały warsztatowe, Roksana Kociołek - Kaszyńska

"A królik słuchał" warsztat o prawdziwej przyjaźni (Ewa Bonikowska, Małgorzata Zakrzewska)

Scenariusz zajęć z wykorzystaniem książki "A królik słuchał" C. Doerrfeld w grupie 4-latków – rozwijamy kompetencje: Świadomość i ekspresja kulturalna. (Anna Putra-Kamińska)

Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc?

"Wielka księga supermocy" to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach.

Autorka jest dwukrotną laureatką prestiżowej Moonbeam Children's Books Awards. Obecnie łączy pasję do pisania z psychologią. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM NA PODSTAWIE

KSIĄŻKI " WIELKA KSIĘGA SUPERMOCY"

"Żywicielka" to niezwykła opowieść o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach.

Jeszcze niedawno Parvana była zwyczajną dziewczynką, która  po lekcjach spędzała czas z przyjaciółkami, przemierzając ulice tętniącego życiem Kabulu. Ale teraz stolica Afganistanu została opanowana przez talibów. Rodzina jedenastoletniej Parvany musi zamieszkać w jednym pokoju w zrujnowanym bombami budynku. Warunki życia dziewczynki pogarszają się jeszcze bardziej, kiedy jej ojciec zostaje aresztowany.

Jak żyć kiedy wojna zabiera Ci wolność, przyjaciół i rodzinę?
Czy lata bez szkoły to rzeczywiście spełnienie marzeń nastolatka?
A gdybyśmy miesiącami byli uwięzieni we własnym, ciasnym mieszkaniu?

Żywicielka - materiały do pracy z uczniami

Kalendarz pełen inspiracji i pomysłów na zabawę z książką!

TYLKO DLA ODBIORCÓW NEWSLETTERA KALENDARZ NA KOLEJNE MIESIĄCE! 

Kalendarz wypełniony jest nietypowymi świętami, które mają bezpośredni związek z czytaniem, np. Dzień Miłośników Książki (9 sierpnia), Dzień Dobrego Słowa (13 dzień każdego miesiąca), Dzień Dobrych Wiadomości (8 września), Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia) - dzięki inspiracjom Małgorzaty Swędrowskiej proponujemy zabawy na każdy z tych dni i wiele innych!

"777 pomysłów na zabawy z książką", Małgorzata Swędrowska - Poznaj książkę 

Kalendarz na styczeń: Pomysły na zabawę z książką

 

Zły Kocurek jest oczywiście zły tylko z nazwy, lecz jak to kot kapryśny i krnąbrny.
Dla wszystkich jego przyjaciół zgromadziliśmy materiały do zabaw plastycznych i kocich warsztatów.

 

Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach

Jest rok 2103. Wojtek ma 11 lat i jedno marzenie: chce wyjść na dwór i odetchnąć świeżym powietrzem. Ale mieszka na planecie, która umarła, dlatego przy każdym wyjściu musi zakładać szczelny kombinezon i maskę, a do szkoły przedostawać się tunelami. Tymczasem Instytut Rozwoju, w którym pracuje tata chłopca, dokonuje niebywałego odkrycia: oto bowiem odnaleziono planetę, która zdaje się nadawać do zamieszkania przez ludzi.

Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach to pierwsza część nowej futurystyczno-ekologicznej serii, w której nauka splata się z przygodą.

Materiały edukacyjne przygotowane przez Monikę Kamińską. Fragment książki uzupełniony o materiały dla dzieci i młodzieży oraz materiały dla nauczycieli.

Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach (materiały dla dzieci i młodzieży)

Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach (materiały dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców)

 

 

  • Zachwycająca treścią i formą – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. A co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają…?

Jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? A jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę?

Zachwycająca treścią i formą – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. A co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają…?

"Czy mogę się przytulić?" - scenariusz zajęć w przedszkolu (Dorota Bielecka)

Magiczny Domek na Drzewie to znana na całym świecie edukacyjno-przygodowa seria dla początkujących czytelników.
Już od 25 lat inspiruje nauczycieli i bibliotekarzy, a dzieci zaraża pasją poznawania świata.

NOWOŚĆ! Quiz biblioteczny dla klas I-III

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixel